TheGames.cz

Přihlášení
Kdo jsou Anonymous? V dnešním článku se podíváme blíže na velice populární hackerskou skupinu Anonymous. Co vlastně mají na svědomí? Kdo je Guy Fawkes? Proč hackeří zaútočili dokonce i na Bílý Dům? Čtěte celý článek!

 

Kdo jsou?

 

skupina

 

Nevíme, kdy toto hnutí přesně vzniklo, ale do podvědomí veřejnosti se začalo dostávat v roce 2003. V letech 2010 a 2011 se již tato skupina 

 

začala dostávat do masmédií a získávat na slávě. Členové Anonymous jsou, jak už i samotný název napovídá - anonymní a jejich uskupení je 

nehierarchické, tudíž nemají žádného vůdce ani nic podobného. I když občas se mluví o vůdcích, nicméně spíše bych řekl, že ti, kteří mají 

 

větší schopnosti v kyberprostoru, toho logicky víc vědí a vedou ostatní pokud je potřeba na určité útoky apod.

 

 

Činnost

protest

 

 

Svobodu internetu, to hlásá skupina Anonymous. Ale máme opravdu věřit, že chtějí zrovna to? V základě se jejich činnost skládá z protestů,

 

 

 shazování webových stránek, a to hlavně přes celkem dostupný LOIC (Low Orbital Ion Cannon), který jsem si i já mnohokrát vyzkoušel. Poté tu na jejich kontě máme nějaké odtajňování informací, nabourání se a shazování stránek FBI, White House, Universal Studios atd. 

 

megaupload

Mimochodem poslední zmíněné stránky shodili začátkem roku 2012 a to jako odpověď na uzavření serveru Megaupload. Jelikož je Anonymous bez Vedení, nedá se přesně říci, jestli všichni, kteří jako Anonymous vystupují, opravdu mají stejný cíl. Někteří členové se zaměřují na tvorbu videí, žertů, cynických vtipů, SPAMu a podobných věcí. Jiní zase využívají ovládání kyberprostoru. Například roku 2009 Anonymous napadli stránky, které se zaměřovali na mravní život mládeže – nocussing.com, získali osobní informace o majiteli stránek a toho poté zahltili obscénními telefonáty, e-maily a dokonce i pornografickými zásilkami. 

Tentýž rok se podíleli na demonstracích v Íránu v době voleb. Rok předtím zase stihli protestovat proti praktikám scientologické církve.

 

Dost mě pobavila reportáž od televize Fox v roce 2007. O Anonymous 

isistehdy hovořila, jako o „hackerech na steroidech“, „domácích teroristech“ a „internetovém nástroji zloby“.

No a významná věc se stala v roce 2015, kdy jsem si Anonymous, díky jejich výroku dost oblíbil. Prohlásili totiž, že vyhlašují válku Islámskému státu a že budou bedlivě sledovat jejich činnost na internetu, přičemž jim budou shazovat účty.

 

 

 

Dost významné je, že se objevují informace, že by skupina Anonymous chtěla napadnout Facebook. Sami Anonymous to ale popírají, kdo ví. Taktéž velké HALÓ se ozvalo, když se po internetu začaly objevovat informace, že Anonymous chtějí napadnout všech 13 kořenových DNS serverů internetu. Přeloženo a sečteno = internet kaput. V tom případě by ale nemohla být svoboda internetu, žádný by přece najednou nebyl. Navíc, v dnešní době, kdy na internetu je připojeno vše, se dá stěží představit, do jaké mizérie bychom se tímto dostali.

 

 

 

Proč Guy Fawkes?

 

Mask

 

Ano, to je ta maska, která je tak známá po celém světě. Jen málo lidí ale ví, co znamená. Guy Fawkes byl anglický voják, který se spolu  s dalšími pokusili roku 1605 spáchat atentát na Krále Jakuba I. a členy obou komor anglického parlamentu. Atentát se však nepodařil, Guy Fawkes byl chycen a následně mučen a popraven za velezradu. Tato postava se stala inspirací pro hlavní postavu komiksu V jako Vendeta. Děj tohoto komiksu se odehrává (v té době v blízké budoucnosti) mezi listopadem 97 a listopadem 98. Doporučuji se podívat na stejnojmenný film, který vznikl v roce 2005. Postava v tomto komiksu (nebo filmu, chcete-li) „V“ je anarchistický revolucionář, který bojuje proti systému a chce svobodu. A právě odsud si skupina Anonymous vybrala jeho masku. Ukazuje tím protest proti tyranii.

 

 

 

Děkuji za přečtení článku.

napsal TiTaaN, dne 3.9. 2018 | Zobrazeno: 3438x
Většinu informací o samotné skupině jsem věděl, ovšem o kořenech jejich ikonické masky jsem neměl tušení. Pěkně napsaný článek. :-)
dne 3.9. 2018, 17:11
Dlouho jsem nečetl článek, který by mě vtáhl do svého vnitra jako právě tento. Pěkné!
dne 3.9. 2018, 17:59
fuuu, krásne napísane titan :)
dne 3.9. 2018, 18:55
[+] Výhody
super napísane :)
dne 4.9. 2018, 00:17
Lol.. jak jsem se do toho mohl takto zažrat? :D si asi koupim knihu "Jsme Anonymous!" :D
dne 20.10. 2018, 19:46
Majitel TheGames
:)
dne 24.10. 2018, 10:20
Hlasování pro MC server
Co hrajete v CSGO nejčastěji?